stoły z sosnyStoły z sosny 

Sosny są uważane za drzewo iglaste, co oznacza, że ​​drewno jest bardziej miękkie niż odmiany z twardego drewna. Sosna ma dużą sztywność i odporność na wstrząsy, co sprawia, że ​​jest dobrym wyborem dla wielu mebli w tym stołów z drewna sosnowego. Ze względu na bardziej miękki charakter sosna jest łatwiejsza do pracy na etapie budowy mebli.
 
Meble sosnowe istnieją już od jakiegoś czasu. Tradycyjnie sosna była używana do elementów w stylu kolonialnym, rustykalnym i rzemieślniczym. To się zmienia, sosna sprawdza się w różnych stylach mebli, w tym współczesnych.
 
Sosna ma jasny kolor, zwykle z kremowym białym wyglądem, chociaż konkretny odcień może się nieco różnić. Niektóre odmiany dają bardzo biały kolor. Inni skłaniają się do żółtawego spojrzenia. Jasny kolor sprawia, że ​​sosna jest łatwa do barwienia, aby uzyskać prawie dowolny kolor, lub możesz po prostu użyć przezroczystej powłoki, aby zabezpieczyć drewno, a naturalny kolor światła zajmuje centralne miejsce. Sosna ma również wyraźne ziarno z sękami ciemniejszymi niż samo drewno, co nadaje mu wyrazisty wygląd.